Koulujen tutoropettajien koulutukset alkavat 18.1.

with Ei kommentteja

Koulujen tutoropettajille järjestettävät chromebook/Google -koulutukset alkavat 18.1. kansalaisopistolla. Koulutuskokonaisuuteen kuuluu neljä eri sisältöaluetta, joista jokaisesta järjestetään kaksi erillistä koulutusta. Tutoropettajat voivat valita, kumpi jokaisen koulutuksen ajankohdista sopii paremmin. Ensimmäinen kerta 18.1. pidetään kaikille yhteisenä kansalaisopiston auditoriossa. Tilaisuudessa tutoropettajat saavat chromebookin itselleen.

Koulutuksien sisällöistä pyritään tekemään mahdollisimman hyvät nettimateriaalit ja ohjeistukset, joita voidaan käyttää jatkossa kouluilla ohjeina ja oppaina eri tilanteissa.

 

Ilmoittaudu koulutuksiin tästä linkistä

 

Katso koulutuksista tarkemmin

Tutoropettajien koulutusmateriaali ja -kalenteri